باقلوای قزوین
باقلوای قزوین
باقلوای قزوین مهم ترین سوغات این استان است. باقلوایی که در قزوین پخته می شود از باقلوای یزد و اصفهان و شیراز خوردنی تر است چرا که تنوع مزه در این شیرینی کوچک بیشتر از همتایان همنامش در استان های دیگر است.
مواد اولیه باقلوای قزوین عبارت است از: قند بادام، قند پسته، مواد معطر، قند زعفران، گلاب، هل و آرد. این مواد اولیه است که تبدیل می شود به باقلوای لوزینه، باقلوای پیچ و معروف ترین باقلوای قزوینی یعنی باقلوا پرچمی.
ملت هوشمند و میهمان نواز ایران همواره و در تمامی ادوار تاریخ از طعم های شیرین و شیرینی ها به منظور میزبانی از میهمانان و عزیزان خود و اهداء سوغاتی استفاده نموده است و شیرینی ها در گذر زمان به بهترین ابزار جهت پذیرایی تبدیل گردیده است و در این بین ذکاوت نیاکان خردمند ما در تلاش بوده تا بتواند از مغذی ترین و سالمترین مواد اولیه جهت تهیه شیرینی ها با ماندگاری بالا استفاده نماید و در نهایت تبلور این خرد منجر به ساخت شیرینی خاصی متشکل از زعفران اعلاء، پسته، بادام و هل و با نام زیبای باقلوا شده است.
دقت در شکل و رنگ های اجزا این شیرینی نفیس و اشرافی بیش از پیش نبوع نیاکان و اسلاف ما را به رخ می کشد چه اینکه، بهترین شکل جهت ایجاد چیدمان های متفاوت و طرح ها و شکل های متنوع « لوزی» می باشد که آنرا می توان به صور مختلفی چون دایره، مثلث، لوزی، بیضی، مستطیل، مربع و اشکال غیر متعارف چیدمان نمود و در نوع دیگر یعنی باقلوای گل به شکل یکی از زیباترین مخلوقات پروردگار پرداخته شده است و نمای خارجی آن شبیه به غنچه نیمه باز گل رز می باشد.
و ما این افتخار را داریم تا بهترین باقلوای اصل شهر قزوین را با استفاده از مرغوب ترین و خالص ترین مواد اولیه آنگونه که در شان یک خانواده اصیل و نجیب ایرانی است و در زیباترین شکل و به بهترین نحو به شما تقدیم نماییم. باشد که توانسته باشیم لبخندی را بر لبان شما با میل کردن این شیرینی بنشانیم.

باقلوای قزوین - پنج

باقلوای قزوین - یک

باقلوای قزوین - سه

باقلوای قزوین - چهار

باقلوای قزوین - شش

باقلوای قزوین - هفت

باقلوای قزوین - دو

باقلوای قزوین - هشت